MERSİN YENİŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

15 Temmuz Şehitlerine Vefa Klibimiz Yayında

15 Temmuz Şehitlerine Vefa Klibimiz Yayında

"Allah'ın seçtiği kurtulmuş millet!

Güneşten başını göklere yükselt!"

 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nün 5. Yıl dönümünde kanlı darbe girişimi karşısında Türk milletinin direnişini hatırlatmak için, Yenişehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü öğretmen ve öğrencilerimizle bayrağı elden ele taşıyıp göndere çekerek özgürlüğe duyulan güveni paylaştılar.

 Demokrasi ve Milli Birliğe hep birlikte sahip çıkmaya söz verdiğimiz bu günde Şehit Abdullah Tayyip Olçok Anaokulu, Çiftlik Şehit Eren Kızılgedik İlkokulu, Şehit Erol Olçok İmam Hatip Ortaokulu, Menteş Şehit Osman Köse Ortaokulu, Çankaya Şehit Mert Kaya Ortaokulu, Şehit Cennet Yiğit Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, Şehit Kübra Doğanay Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi okullarımızdan öğrenci ve öğretmenlerimizle Mersin Şehitliği ziyaret edilerek, dualar edildi ve şehitlerimizin kabirlerine karanfiller bırakıldı.

Yenişehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından bu fedakârlığı, vatanseverliği anma günü için hazırlanan 15 TEMMUZ ŞEHİTLERE VEFA klibinde İlçe Müdürü Mehmet Necmeddin DİNÇ, Necip Fazıl Kısakürek'in Büyük Doğu Marşı şiirini seslendirdi.

Tarih boyunca hafızalardan silinmeyecek 15 Temmuz hain darbe girişimi aziz halkın direnişiyle önlendi. Şehitlerimizin ruhları şad olsun.

 

13-07-202113-07-2021

Güvenevler Mahallesi 1.Cadde No 118A Yenişehir MERSİN - (324) 325 43 25 26

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.