MERSİN YENİŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

19 Mayıs'ta 19 Gencimizle Buluşuyoruz

19 Mayıs'ta 19 Gencimizle Buluşuyoruz

19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında ilçemizde, Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Sn. M. Nezir GÜL'ün ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Adem KOCA'nın da katılacağı, akademik, spor ve sanat alanlarında ulusal/uluslararası başarı gösteren öğrencilerimizle çevrimiçi sohbet düzenlenecektir.

Sohbete katılacak gençlerimizin 6 sı akademik, 8'i spor ve 5'i sanatsal alanlarda ulusal ve uluslararası yarışmalarda derece alarak bizleri gururlandırmışlardır. Marifet iltifata tabidir. Biz gençlerimizi ve onların çabalarını önemsiyoruz. Sporda yeni Kurtdereli Mehmet Pehlivanlar, Naim'ler, Koca Yusuf'lar;  sanatta yeni Itrî'ler, Dede Efendi'ler, Mimar Sinan'lar; bilimde yeni Cezerî'ler, Ali Kuşçular, Aziz Sancar'lar yetiştirmek için gençlerimizi her zaman destekleyeceğiz. Ülkemizde son yıllarda yükselen milli sanayi ve yazılım hamlesine de katkı sunmayı hedefliyoruz. Bu anlamda, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Milli Mücadele'nin meşalesini ateşlediği 19 Mayıs'ta ülkemizin muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarılmasında rol oynayacak başarılı gençlerimizin hem bayramlarını kutlamak hem de çalışmalarını desteklemek amacıyla böyle bir etkinlik düzenliyoruz. Bu buluşmada davetimize icabet eden, bizi yalnız bırakmayan ve  Özel Eğitim Genel Müdürümüz Sayın Mehmet Nezir GÜL'e ve İl müdürümüz Adem KOCA'ya teşekkür ediyoruz.

Güvenevler Mahallesi 1.Cadde No 118A Yenişehir MERSİN - (324) 325 43 25 26

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.