MERSİN YENİŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

81 İlde 100 Deneyap Atölyesi

81 İlde 100 Deneyap Atölyesi

Cumhurbaşkanlığımızı 100 Günlük Eylem Planı çerçevesinde 81 ilde 100 Deneyap atölyesinin kurulmasının hedeflendiği proje kapsamında ilimizde de 1 Deneyap Teknoloji Atölyesi açılacaktır. Bu atölyede eğitim görmek üzere öğrenci seçme sınavı başvuruları devam etmektedir. *4, 5, 8, 9 ve lise hazırlık sınıflarındaki* öğrencilerimiz başvurabileceklerdir. Sınav Deneyap tarafından belirlenecek bir sınav merkezinde *e-sınav* olarak yapılacaktır. Sınavda başarılı olan öğrenciler uygulama sınavına çağırılacaklardır. 

Başvurular *https://kys.turkiyeteknolojitakimi.org/*  adresi üzerinden kayıt oluşturularak yapılacaktır. Kayıtla ilgili detaylı bilgi, sunum, başvuru kılavuzu ve başvuru videosuna *http://mersinarge.meb.gov.tr/www/deneyap-teknoloji-atolyeleri-ogrenci-secme-sinavi-basvurulari-basladi/icerik/141* adresinden ulaşılabilir.

*Son başvuru: 4 Temmuz 2021 saat 23:59' dur. Telnofest'te bu yıl hem başvuru hem de İstanbul'a gidecek öğrenci sayısı adına ciddi bir atılım gerçekleştiren ilimiz öğrencilerinin, bu atölyelere başvuru noktasında da gerekli özveriyi göstereceğine inancımız tamdır. 

Geçen yıl Antep'te 7 takımımız yarışırken, bu yıl teknofestte şuan için 235 takımımız yarışacaktır. Deneyap atölyelerine katılacak öğrencilerimiz buralardan edindikleri deneyimlerle ilerleyen yıllarda inşallah hem teknofestte hem de diğer teknoloji alanlarında daha büyük atılımlar gerçekleştirecektir.

Güvenevler Mahallesi 1.Cadde No 118A Yenişehir MERSİN - (324) 325 43 25 26

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.