MERSİN YENİŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Best English Speakers of Yenişehir “ Yenişehir’in En İyi İngilizce Konuşanları” Yarışmaları Yapıldı

Best English Speakers of Yenişehir “ Yenişehir’in En İyi İngilizce Konuşanları” Yarışmaları Yapıldı

                                                                                                                                BESY

                                                                                                         Best English Speakers of Yenişehir

                                                                                                  “ Yenişehir’in En İyi İngilizce Konuşanları”

          "Best English Speakers of Yenişehir  / Yenişehir´in En İyi İngilizce Konuşanları" kısa adıyla BESY yarışmamız 11/02/2019 tarihinde,  Yenişehir’deki 9. ve 10. sınıf öğrencilerimizin İngilizce bilgisi ve konuşma becerisini ödüllendirmek amacıyla yapılmıştır. İlçemizdeki hem özel okullarda hem de resmi okullarda iyi ve kaliteli İngilizce eğitimi verildiğini ve başarılı sonuçlar elde edildiğini biliyoruz. Bu başarıları göstermek adına BESY yarışmamızı düzenledik. İlerleyen dönemlerde sadece liseler arası olan yarışmamızı ilkokul ve ortaokullar arası da yapmayı planlamaktayız. Mersin Yenişehir´de aldığı eğitimle iyi ve akıcı İngilizce konuşulabilen gençleri daha da teşvik etmek ve diğer öğrencilerimize örnek olması anlamında olumlu iyi bir sinerji yaratmak istiyoruz.

   Yarışmamıza farklı okullardan toplam 58 lise öğrencisi katılmıştır. Katılan yarışmacılarımızın birçoğu  çok başarılı olmuştur ve düzgün aksanlarıyla dikkat çekmiştir. Hepsini tek tek tebrik etmek istiyoruz.

          İlk 10’a giren yarışmacılarımız Perşembe günü (14/02/2019) tekrar yarışacak ve sonuçlar 15/02/2019 Cuma günü Şevket Pozcu Anadolu Lisesi toplantı salonunda saat 09.30’da sonuçlar açıklanacak ve ödül teslim töreni yapılacaktır.

11-02-201911-02-2019

                    

Güvenevler Mahallesi 1.Cadde No 118A Yenişehir MERSİN - (324) 325 43 25 26

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.