MERSİN YENİŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çocukluktaki Sağlıksız Yaşam Tarzı Obezite Seminerleri Başladı

Çocukluktaki Sağlıksız Yaşam Tarzı Obezite Seminerleri Başladı

Çocukluktaki sağlıksız yaşam tarzı ve çocukluk çağı obeziteye dikkat çekip öğrenci, öğretmen ve ailelerde bir farkındalık oluşturmak için başlatılan Çocukluk Çağı Obezite Seminerleri başladı. 

Yörüksüt firmasının sponsor olduğu Çocukluk Çağı Obezitesi Projesi kapsamında 13 ilçemizde gerçekleştirilecek olan seminerler Yenişehir Pirireis İlkokulunda yapılan ilk programla başlatıldı. 

Programa İl Milli Eğitim Müdürü Adem KOCA, Yörüksüt Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan ÖZ, lçe Milli Eğitim Müdürü Kamil ÇELEBİYILMAZ, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Murat BAĞIŞ, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa BAKKAL, Okul Yöneticileri, öğretmenler, öğrenciler ve aileler katıldı. 

Okul Müdürü Mehmet Mete AKTEKİN okulla ilgili bilgiler verdiği açılış konuşmasında bu anlamlı programın okullarında yapılmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. 

Programa katılan İl Milli Eğitim Müdürü Adem KOCA bir konuşma yaptı. 

Üretmenin ve insanlığa faydalı olan bir şey yapmanın dünyanın en anlamlı işi olduğunu söyleyen Koca, Gıdaların ham bir şekilde doğal ortamlarından alınıp tüketilmek üzere sofralarımıza getirilene kadar geçen süreçte her detayın insan sağlığı için çok önemli olduğunu ifade etti. 

 Çocukluktaki ve ailedeki sağlıksız yaşam tarzını engellemeye yönelik düzenlenen bu çalışmaların bir parçası olmaktan mutlu olduklarını belirten Koca, yarınların bu eğitimlerle yetişecek nesiller sayesinde daha iyi olacağına inandığını söyledi.  

Eğitimle ve eğitimli çocuklarla geleceğimizin daha sağlıklı ve aydınlık olacağını söyleyen İl Milli Eğitim Müdürü Adem KOCA, konuşmasının sonunda kendi yemeyeceği bir ürünü kimseye yedirmemek üzerine kurulan bir iş ahlakıyla hareket eden Yörüksüt camiasına ve Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan ÖZ’e sosyal sorumluluk çalışmalarına verdikleri katkılardan dolayı teşekkür etti.   

 Yörüksüt adına konuşmasını yapmak üzere kürsüye çıkan Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Öz, içinde bulundukları sosyal sorumluluk projelerinin en anlamlısı olabilecek bu çalışma kapsamında okulda öğrenci, öğretmen ve ailelerle birlikte olmanın kendisini hem mutlu ettiğini, hem de heyecanlandırdığını kaydederek çocuklarının da mezun olduğu Pirireis İlkokulunda ilk programın yapılmasının da bu heyecanının ve mutluluğunu arttırdığını sözlerine ekledi. 

25 yıl önce mahalle içinde süt satarak başlayan ve bugünlere gelen Yörüksüt serüvenini anlatan Öz, bu uzun yıllar boyunca kendimizin yemeyeceği ve içmeyeceği hiçbir ürünü insanlara pazarlamayacağız anlayışıyla çalıştıklarını söyledi. 

Süt ürünleri üretip insanlara ulaştırmanın yanında dünyada sevgi, kalite ve sağlık yayıp topluma en iyi hizmetle sunmak ideali içinde olduklarını ifade eden Öz, her başarının temelinde güven, işbirliği ve inanarak çalışmanın bulunduğuna inandıklarını sözlerine ekledi.  

Program, Doktor Oğuz DEMİRSOY’un çocukluktaki sağlıksız yaşam tarzı ve çocukluk çağı obezite konulu sunumuyla devam etti, 

Program sonunda öğrencilere Yörüksüt içeceklerinden ikram edildi.

17-11-201717-11-201717-11-201717-11-201717-11-201717-11-201717-11-2017

 

 

 

Güvenevler Mahallesi 1.Cadde No 118A Yenişehir MERSİN - (324) 325 43 25 26

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.