MERSİN YENİŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Danışman Öğretmenlere Yönelik Seminerler Başladı.

Danışman Öğretmenlere Yönelik Seminerler Başladı
Danışman Öğretmenlere Yönelik Seminerler Başladı.

 

 Yeni atanan öğretmenlere danışmanlık yapacak öğretmenlere yönelik eğitim seminerleri başladı. Seminerler iki grup halinde gerçekleştirilecek. İlk grup seminerleri 422 danışman öğretmenin katılımıyla Yenişehir, Akdeniz, Toroslar ve Mezitli ilçelerinde yapılacak. İkinci grup için seminerler ise Anamur, Silifke, Erdemli ve Tarsus ilçelerinde 478 danışman öğretmenin katılımıyla yapılacak.    

            Mersin’de 779 aday öğretmen için 900 danışman öğretmen görevlendirildi

Mersin’de eğitim alacak olan 779 aday öğretmen bulunmakta. Bu aday öğretmenlerin eğitimleri için ayrıca 900 danışman öğretmen belirlendi.

Yenişehir Şevket Pozcu Anadolu Lisesi Toplantı salonunda gerçekleştirilen seminer açılışına İl Milli Eğitim Müdürümüz Adem KOCA, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Kamil ÇELEBİYILMAZ, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Erol ÖZDEMİR  ve Mükerrem EKİNCİ , İlçe Milli Eğitim Şube Müdürümüz Mustafa BAKKAL,  ile danışman öğretmenler katıldı.

            Türkiye genelinde 35 bin danışman görev aldı

Türkiye Genelinde 30 bin yeni öğretmen adayı yetiştirme sürecinde 35 bin danışman öğretmenin görev aldı.

Yeni atanan öğretmenlerin 6 aylık dönemde yetiştirilmeleri amacıyla en az 10 yıl hizmeti olanlar arasında ulusal ve uluslararası projelerde koordinatör, danışman veya katılımcı öğretmen olarak görev almış, sosyal kültürel faaliyetlere katılım sağlayan, iletişim becerisi ve temsil yeteneği güçlü, mesleğine temayüz etmiş kriterlerinden bir veya birkaçına sahip öğretmenler, danışman öğretmen olabiliyor.

Danışman öğretmenler, aday öğretmenlere bakanlıkça hazırlanmış yetiştirme programı çerçevesinde izleme, yöneltme ve rehberlikte bulunma, onlara mesleki bilgi beceri, tutum ve davranışlarıyla ilgili tecrübelerini aktarma ve Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği çerçevesinde birinci performans değerlendirmelerini yapma çalışmalarından sorumlu olacak.

           Seminerler 25 Şubat’a kadar devam edecek

İlimizde bugün başlayan seminerler, aday öğretmenler göreve başlamadan önce 25 Şubat 2016 Perşembe günü bitirilmiş olacak.

Milli eğitim Bakanlığı tarafından eğitime alınmış eğitim görevlileri tarafından veriliyor.

 

23-02-201623-02-201623-02-201623-02-2016

Güvenevler Mahallesi 1.Cadde No 118A Yenişehir MERSİN - (324) 325 43 25 26

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.