MERSİN YENİŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Projesi” kapsamında Yenişehir İlçe Öğrenci Meclis Başkanlığı Seçimi Yapıldı

“Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Projesi” kapsamında Yenişehir İlçe Öğrenci Meclis Başkanlığı Seçimi Yapıldı

          "Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Projesi” kapsamında Yenişehir İlçe Öğrenci Meclis Başkanlığı Seçimi 02 Kasım 2017 Perşembe günü yapıldı. 

       Aydınlıkevler İlkokulu´nun Salonunda gerçekleştirilen seçime İlçe Milli Eğitim  Müdürümüz Kamil ÇELEBİYILMAZ, Şube Müdürü  Murat KAZAN, Okul Müdürleri, Müdür yardımcıları, okul meclis başkanları, öğretmenler ve görevli İlçe Milli Eğitim Personeli katıldılar

          Sunuculuğunu Hatice Elif AKBULUT’un gerçekleştirdiği programda İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra program, Ev Sahibi Okul Aydınlıkevler İlkokulu Müdürü Saim DEMİR’in hoş geldiniz konuşması ile başladı. Sonrasında konuşan   İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Murat KAZAN konuşmasında; ‘’Bizi önemli yapan, insanlığımıza anlam katan, yaşantımıza heyecan ve ruh yükleyen inançlarımız, düşüncelerimiz ve haklarımızdır. Bunu en iyi şekilde yaşamak ve ifade etmek ancak farklı alternatiflerin olduğu ve insanların da bunlar arasında en iyisini tercih edebildiği demokratik bir sistemle mümkün olabileceğini belirten İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Murat KAZAN ; İlçe öğrenci meclisi çalışmalarının çok değerli olduğunu, öğrencilerimizin bugün vereceği kararlarla aslında kendilerine olan özgüvenlerini arttıracaklarını, bundan sonraki hayatlarında da seçmenin ve seçilmenin önemini daha iyi idrak edeceklerini söyledi.

       Öğrencilerin yapacağı seçimlerde demokrasi anlayışının yerleşmesinde çok önemli bir adım atmış olacaklarını belirten İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Murat KAZAN ´´Dolayısıyla bu seçimlerin ülkemizde yapılan diğer seçimler gibi önemsenmesi gerekmektedir. Sınıf temsilcisi, okul temsilcisi, ilçe temsilciliği için aday olacak öğrencilerimizi ayrıca bu seçimlerde oy kullanan tüm öğrencilerimizi tebrik ediyorum.´´ diye konuştu.

        İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Murat KAZAN ‘’Bugün burada yapacağımız seçimin kaybedeni yoktur. Kazanan sizler olacaksınız. Kazanan YENİŞEHİR olacak, kazanan TÜRKİYE olacaktır.’’ diyerek sonuçların ilçemiz ve ülkemiz için hayırlı olmasını diledi.

        Divan Kurulu oluşturulduktan sonra yapılan aday tespitinde 23 Okul Meclisi Başkanı İlçe Başkanlığına adaylığını koydu.

        Adayların propaganda konuşmaları ve ardından yapılan seçimlerde Dumlupınar Anadolu İmam Hatip Lisesi 10.Sınıf öğrencisi Mehmet Hanifi KARAARSLAN kullanılan toplam 65 geçerli oyun 16 sını alarak YENİŞEHİR İlçe Öğrenci Meclis Başkanı olmaya hak kazandı. Mehmet Adnan Özçelik Anadolu Lisesi 11.sınıf öğrencisi Emir Taha ERİKÇİ 11 oy ile 2. Olurken. 3.lüğü 4’er oy alan öğrencilerden kura ile belirlenen Mehmet Adnan Özçelik Ortaokulu 7.sınıf öğrencisi Görkem SAĞINMAZ hak etti. 

          İlçe Öğrenci Meclis Başkanı seçilen Mehmet Hanifi KARAARSLAN 06.12.2017 günü yapılacak seçimlerde İl Öğrenci Meclis Başkanlığı için yarışacak. Öğrencimizi tebrik eder; başarılarının devamını dileriz. 

03-11-201703-11-201703-11-201703-11-2017

Güvenevler Mahallesi 1.Cadde No 118A Yenişehir MERSİN - (324) 325 43 25 26

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.