MERSİN YENİŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DKAP VE YÖGEP TOPLANTILARI YAPILDI

DKAP VE YÖGEP TOPLANTILARI YAPILDI

           Yenişehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı okullarda  görev yapan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenleri ile 26.10.2018 tarihinde Saat 14:00’da, Şehit Erol Olçok İmam Hatip Ortaokulu Konferans Salonu’nda İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Kamil ÇELEBİYILMAZ  başkanlığında toplantı yapıldı. Ekim, Kasım, Aralık, Nisan ve Mayıs aylarında yapılacak olan 6 aylık DKAP Öğretmenleri gelişim programının planlandığı toplantıya İl Milli Eğitim Şube Müdürü Muhammed ÇİFTÇİ, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Mustafa BAKKAL, Hanifi ÇİRKİN, okul müdürleri ile okullarımızda görev yapan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenleri katıldı.

            Bilgi ve deneyimlerin paylaşıldığı toplantıda “Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenlerinin çevre bilincinden madde ve teknoloji bağımlılığına kadar her konuda öğrencilere olumlu davranış kazandırma noktasında okulda aktif sorumluluk alması, planlanan proje ve etkinliklerin merkezinde olması gerektiği; davranış kazandırma aşamasında ise anlatma, öğüt verme gibi klasik tekniklerin yerine drama, rol oynama vb. öğrencilerin merkezde olduğu öğretim tekniklerinin uygulanması gerektiği” vurgulandı. Bütün branşlarda olduğu gibi Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenlerinin de öncelikle öğrencilerin sevdiği, değer verdiği, örnek aldığı öğretmenler olması gerektiği belirtilirken, ceza yerine ödüllendirme ve cesaretlendirmenin kullanılmasının önemine de değinildi.

           Din Öğretimi Genel Müdürlüğüne bağlı okullarda görev yapan yöneticilerin iletişim ve yönetim becerilerinin arttırılması amacıyla hazırlanan “Yönetici Gelişim Planı”nı değerlendirmek üzere, Din Öğretimi Genel Müdürlüğüne bağlı, ilçemizde bulunan okulların yöneticileri ile 30.10.2018 tarihinde Müdürlüğümüz Toplantı Salonu’nda Din Öğretiminden Sorumlu Şube Müdürü Mustafa BAKKAL başkanlığında toplantı yapıldı.

                 “2023 Eğitim Vizyonu”nun incelendiği toplantıda 5 aylık “Yönetici Gelişim Planı” hazırlandı.

02-11-201802-11-2018

           

Güvenevler Mahallesi 1.Cadde No 118A Yenişehir MERSİN - (324) 325 43 25 26

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.