MERSİN YENİŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Müdürümüzün Gençlere Bayram Mesajı

İlçe Müdürümüzün Gençlere Bayram Mesajı

Sevgili gençler! 102 yıl önce bir 19 Mayıs günü başlayan Milli Mücadele artık sadece cephede değil her alanda veriliyor. 

Umudumuz sizin Milli değerlerimize sahip çıkarak Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün de ifade ettiği gibi ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmanızdır. 

Biz size inanıyor ve güveniyoruz. İmkan verildiğinde neleri başaracağınızı görüyoruz. Sizler de bu güvene layık olarak Mevlana'nın pergel metaforunda ifade edildiği gibi "Bir ayağınız kadim milli değerlerimizde diğer ayağınızla dünyayı dolaşıp" her alanda ülkemizi zirveye taşıma gayreti içerinde olmalısınız. 

Tarih rahatından fedakarlık ederek gayret edenleri yazmış ve yazmaya devam edecektir. Sizler de medeniyet tarihimizde olduğu gibi bilim, sanat ve spor alanında yıldız gibi parlayan birer kahraman olabilirsiniz. 

Bu vesileyle 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınızı kutluyor, bu toprakları vatan yapan tüm kahramanlarımızı rahmetle, şükranla yâd ediyorum. 

 

M. Necmeddin DİNÇ

Yenişehir İlçe Milli Eğitim Müdürü

Güvenevler Mahallesi 1.Cadde No 118A Yenişehir MERSİN - (324) 325 43 25 26

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.