MERSİN YENİŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlkokullarda Ödüllendirme

İlkokullarda Ödüllendirme

Yenişehir Kaymakamlığı İlçemiz İlkokullarından belirlenen Başarılı Öğrencileri Dünya Küresiyle ödüllendirdi.Törene, Yenişehir Kaymakamı Dr. Mustafa ÖZARSLAN, İlçe Milli Eğitim Müdürü  Kamil ÇELEBİYILMAZ, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Murat KAZAN, Okul Müdürleri, Müdür Yardımcıları, Öğretmenler ve ilçemiz İlkokullarından 266 öğrencinin katılımı ile saat 10.00 da Proje Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans salonunda gerçekleştirildi.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı´nın okunmasının ardından Ev Sahibi Okul Müdürü Fatin Rüştü TUNCER yaptığı açılış konuşmasında tüm misafirlere hoş geldiniz dedi. Böyle anlamlı bir törene ev sahipliği yapmış olmaktan gururlu olduklarını belirten Okul Müdürü “ başarılarınızdan dolayı sizleri tebrik ediyorum Ülkemiz çok  önemli bilim adamları yetiştirmiştir siz öğrencilerimiz içinden de nice bilim adamları çıkacak “ dedi.

Okul Müdürünün konuşmasının ardından misafirler Dünya ile ilgili bir Coğrafya videosu izleyerek bilgilerini tazelediler. İlçe Milli Eğitim Müdürü Kamil ÇELEBİYILMAZ yaptığı konuşmada “Kaymakamımıza ödüllendirmeye verdiği destekten dolayı teşekkür ederim. Tüm bu projeler ve törenler bizleri ileri götüren yenilikçi uygulamalardır. Cennetin Köşeleri ve Mükemmel Derslikler projeleriyle ilçemize yenilikçi bakış açısıyla 52 adet derslik ve kütüphane kazandırdık. Emeği geçen tüm Okul yöneticilerini Okul Aile Birliklerini, Hayırseverleri ve Öğretmenlerimizi kutluyorum ve başarılı olan öğrencilerimizi bir kez daha tebrik ediyorum. ”dedi.

Yenişehir Kaymakamı Dr. Mustafa ÖZARSLAN yaptığı konuşmada  ödüllendirmeye ağırlık vermenin motivasyonu ve dolayısıyla başarıyı arttırdığını vurguladı. Öğrencilerimiz bizim geleceğimiz, onların motivasyonunu artıracak ödüllendirmeleri okul idareleri sıklıkla yapmalı ve eğitici ve anlamlı ödüller verilmeli dedi. Hiç birşeyi yapmış olmak için değil gerçekten bir amaca yönelik hareket etmenin gerekliliğini belirten Yenişehir Kaymakamı Dr. Mustafa ÖZARSLAN 2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılında okullarda uygulanan projelerle çok verimli geçtiğini dersliklerin ve kütüphanelerde başlatılan yenilikçilik ve modernleşme hareketiyle orta vadede tüm okulların tüm dersliklerinin mükemmelleşeceğini söyledi ve  “Arı gibi iş bölümü yapıp karınca gibi çalışırsak bizim önümüze hiçbir engel geçemez çok ileri gideriz.” Dedi.

Tören 266 öğrenciye Dünya Küresinin verilmesi ve toplu fotoğrafların çekilmesiyle son buldu.
06-06-201706-06-201706-06-201706-06-201706-06-201706-06-201706-06-201706-06-2017 

 

 

 

 

 

Güvenevler Mahallesi 1.Cadde No 118A Yenişehir MERSİN - (324) 325 43 25 26

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.