MERSİN YENİŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kaymakam Dr. Mustafa ÖZARSLAN Başkanlığında Öğrenci Taşıma Güvenliği Komisyon Toplantısı Yapıldı

Kaymakam Dr. Mustafa ÖZARSLAN Başkanlığında Öğrenci Taşıma Güvenliği Komisyon Toplantısı Yapıldı

2016-2017 eğitim öğretim yılı ikinci döneminin başlaması nedeniyle, okul çağındaki çocuklarımızın huzur ve güven içerisinde yolculuk yapmalarını, ebeveynlerin çocukları için herhangi bir endişe duymaksızın okula göndermelerini ve evlerine dönüşlerini sağlamak, daha güvenli bir okul yolu oluşturmak amacıyla trafik güvenliğini arttırıcı tedbirlerin alınması ve bunların sürdürülebilirliği ile ilgili 20/02/2017 pazartesi günü Eyüp Aygar Fen Lisesi toplantı salonunda İlçe Kaymakamı Dr. Mustafa ÖZARSLAN başkanlığında toplantı düzenlendi.

                                                      Toplantıda Aşağıdaki Kararlar Alındı

         1-   Okul önlerinde caddeye ani çıkışların önlenmesi için bariyerlerin yapılmasının teşvik edilmesi.

  2-   Resmi ve Özel okullara taşıma yapan Okul servis araçlarında, araç içi kamera sisteminin zorunlu olması ve araç içi kamera sistemi olmayan servis araçlarının tespit edilerek tüm servis araçlarında kullanılmasının sağlanması.

  3-   Okul servis araçlarının güzergâhlarının belirlenmesi ve belirlenen güzergâh dışına çıkmamalarının sağlanması.

  4-  Okul servis araçlarında servis takip sistemi ( sms ) çocukların taşınmaya başlandığı saat ve evlerine bırakıldıkları saatleri ailelere bildirmek amacıyla tüm özel okullarda kullanılmasının sağlanması.

  5-  Öğrencilerin servis araçlarında zorunlu olan emniyet kemeri takmalarının takip edilmesi.

  6-  Tüm servis araç şoförlerinin kademeli olarak, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından eğitim almalarının sağlanması.

  7-  Servis şoförlerinin aşırı hız, ters yön, kırmızı ışık ihlalleri vb. trafik ihlali konularında uyarılması, bu tür ihlalleri yapan araçların ihbar edilmesi.

  8-   Okul yönetiminin servis araçların ve şoförlerini teknik ve yeterlilik açısından incelemesi sigorta, muayenelerinin takip edilmesi.

  9-    Okul servis araçlarında fazla yolcu taşınmasının önlenmesi için emniyet birimlerince denetimlerin arttırılmasının sağlanması.

  

21-02-201721-02-201721-02-201721-02-2017

 

Güvenevler Mahallesi 1.Cadde No 118A Yenişehir MERSİN - (324) 325 43 25 26

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.