MERSİN YENİŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mehmet Akif Ersoy Sosyal Bilimler Lisesi´ nin "Oku-Buluş-Paylaş Projesi" Devam Ediyor

Mehmet Akif Ersoy Sosyal Bilimler Lisesi´ nin "Oku-Buluş-Paylaş Projesi" Devam Ediyor

              Üç yıldır Mehmet Akif Ersoy Sosyal Bilimler Lisesi  tarafından yürütülen “Oku-Buluş- Paylaş” projesi bu yıl Yenişehir ilçesinde yer alan üç okulun dâhil edilmesiyle devam ediyor.

Öğrencilere kitap okuma zevki kazandırmak, kitaplar sayesinde ufuklarını açmak, hızlı düşünmeleri ve pratik zekâlarının gelişmesini sağlamak,  sınavlarda başarılarını arttırmak ve sözcük dağarcıklarını zengin kılmak için  “Oku-Buluş- Paylaş” adıyla başlatılan proje bu yıl Yenişehir ilçesinden üç okulun katılımıyla yeni bir ivme kazandı.

Bu yıl Yenişehir ilçesinde yer alan Yahya Akel Fen Lisesi, Mahmut Arslan Anadolu Lisesi ve Gelişim Koleji ile daha da büyüyen proje Mehmet Akif Ersoy Sosyal Bilimler Lisesi yürütücülüğü ile hız kesmeden devam ediyor.

Daha önceden belirlenen kitapların ayda bir okunup beraberce değerlendirilip sonrasında da o kitapla ilgili drama çalışmaların yapılıp afiş ve görsellerle desteklenen proje yürütücü öğretmen ve öğrencilerin ilgi, destek ve katkılarıyla üçüncü yılını geride bıraktı.

Yeni dönemin ilk buluşması Mehmet Akif Ersoy Sosyal Bilimler Lisesi ev sahipliğinde gerçekleşti. Bu ilk buluşmada yaratıcı drama yönteminden yararlanarak tanışma, kaynaşma, etkileşim ve uyum etkinlikleri yapıldı. Projenin yeni katılımcılarına amacı ve süreci hakkında bilgi verildi.

Mehmet Akif Ersoy Sosyal Bilimler Lisesi öğrencileri ve diğer üç okulumuzun öğrencileri Johann Wolfgang von Goethe’nin Genç Werther´in Acıları romanını okuduktan sonra Mehmet Akif Ersoy Sosyal Bilimler Lisesi konferans salonunda bir araya gelerek kitabı yorumlayıp sonrasında da drama çalışmalarına katıldılar.

Etkinliğe katılan okulların öğrencileri projeye dahil olmaktan hoşnut görünürken bir sonraki etkinlikte ele alınacak yeni kitapta tekrar biraya gelmek temennisiyle vedalaştılar.

13-11-201713-11-201713-11-201713-11-201713-11-2017


Güvenevler Mahallesi 1.Cadde No 118A Yenişehir MERSİN - (324) 325 43 25 26

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.