MERSİN YENİŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mehmet Akif Ersoy Sosyal Bilimler Lisesi’nde 2 Gün Süren Münazara Eğitimi Tamamlandı

Mehmet Akif Ersoy Sosyal Bilimler Lisesi’nde  2 Gün Süren Münazara Eğitimi Tamamlandı

     Mehmet Akif Ersoy Sosyal Bilimler Lisesi ile Münazara Hitabet Derneği işbirliğiyle  25-26 Aralık 2018 tarihlerinde proje okullardan seçilen edebiyat öğretmenlerine ve öğrencilere “İngiliz Parlamenter Sistemi Stili Münazara” eğitimi verildi.

     Münazara Hitabet Derneği Başkanı Yavuz YİĞİT ve Dernek Direktörü Tahsin Bilge AVCI tarafından verilen eğitimlere Mersin merkezde bulunan projeye dahil olan okullardan seçilen edebiyat öğretmenleri ve okullarından seçilen öğrenciler katıldı.  

      Mehmet Akif Ersoy Sosyal Bilimler Lisesi ve ilimizdeki merkez okullardan  Mersin-Yenişehir Anadolu İmam Hatip Lisesi, Mersin- Yenişehir Şehit Kübra Doğanay Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, Mersin-Yenişehir Eyüp Aygar Fen Lisesi, Mersin-Yenişehir Yahya Akel  Fen Lisesi,  Mersin-Akdeniz Anadolu İmam Hatip Lisesi, Mersin-Akdeniz 75.Yıl Fen  Lisesi, Mersin-Mezitli İçel Anadolu Lisesi, Mersin-Mezitli Yusuf Kalkavan Anadolu Lisesi öğrencileri arasından seçilen öğrenci ve edebiyat öğretmenlerine yönelik eğitimde münazaraya giriş, münazarada görevler, argümantasyon, münazara koçluğu eğitimleri verilerek modern münazara yöntemiyle örnek gösteri maçları düzenlendi.

     Proje yürütücülerinden ve organizasyon sorumlusu Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenleri  M.Yücel ÖZMEN ve Mustafa EKİCİ  bu etkinlik ile öğrencilerin  münazara, hitabet ve tartışma kültürünün artırılması, münazara yolu ile farklı düşünmelerini sağlanması ve  empati gücünün geliştirilmesinin amaçlandığını belirtti.

     Münazara Eğitiminin düzenlendiği Mehmet Akif Ersoy Sosyal Bilimler Lisesi Müdürü Muzaffer ARSLAN, 2 gün süren münazara eğitimi organizasyonu için okul olarak  ellerinden gelen her şeyin en iyisini yapmaya çalıştıklarını söyleyerek bu eğitim ile öğrencilerimizin  farklı konular üzerinde fikir üretme, kendi fikirlerini savunma yetilerinin geliştirilmesinin amaçlandığını belirterek etkinliğe katılan  İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Mustafa BAKKAL ve Hanifi ÇİRKİN başta olmak üzere katılımcı okulların öğretmenlerine ve öğrencilerine ayrı ayrı teşekkür etti.

      İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa BAKKAL yenilikçi ve özgüven sahibi bireylerin yetiştiği bir bilgi toplumunun oluşmasına katkıda bulunmak adına münazara turnuvalarının çok önemli olduğunu vurguladı.

26-12-201826-12-201826-12-201826-12-201826-12-201826-12-2018

Güvenevler Mahallesi 1.Cadde No 118A Yenişehir MERSİN - (324) 325 43 25 26

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.