MERSİN YENİŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrendikçe Paylaşıyoruz Paylaştıkça Öğreniyoruz Projesi Atölyeleri Gerçekleştirildi!

 Öğrendikçe Paylaşıyoruz Paylaştıkça Öğreniyoruz Projesi Atölyeleri Gerçekleştirildi!

13/05/2016 tarih ve 5398768 sayılı kaymakamlık oluru ile Mersin Üniversitesi ve Yenişehir Cumhuriyet Anaokulu işbirliğiyle hazırlanan “Öğrendikçe Paylaşıyoruz, Paylaştıkça Öğreniyoruz Projesi”  kapsamında; okul öncesi öğretmenlerine, eğitimde farklı bakış açıları kazandırmak, mesleki gelişimlerini desteklemek, eğitim yeniliklerinden haberdar etmek,  problem çözme becerilerini geliştirmek, öğretmenler arası etkileşimi sağlamak üzere hazırlanan atölyelerin açılışı yapıldı. 

Programın açılışına, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kamil ÇELEBİYILMAZ, Mersin Üniversitesinden  Doç. Dr. Serdarhan Musa TAŞKAYA, Doç. Dr. Mehmet Soner ÖZDEMİR, Yrd. Doç. Dr. Emine Yılmaz BOLAT, öğretim görevlisi Kerim ÜNAL; Yenişehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden Şube Müdürü Murat KAZAN, Toroslar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden Şube Müdürü Osman AYYÜREK, Merkez ilçelerden okul müdürü, müdür yardımcıları ve öğretmenler katıldı.

Öğretmenlerin  mesleki gelişimini desteklemek, etkinliklerde kalıcı öğrenmeyi sağlamak adına farklı yöntem tekniklerin etkinliklere uyarlanması, ders içi ve ders dışı etkinliklerde zaman yönetimini desteklemesi, yenilikçi ve işbirlikçi eğitimin yaygınlaştırılması, etkinliğin içeriğine uygun etkili yöntem ve teknikler kullanılarak desteklenmesi, farklı yöntem ve teknikleri öğrenmek ve uygulamak amacıyla 12 Nisan’da Şehit Kübra Doğanay İmam Hatip Lisesinde  ALTI ŞAPKA ATÖLYESİ, SİNEKTİK ATÖLYESİ, OYUN ATÖLYESİ, İSTASYON ATÖLYESİ gerçekleştirildi.

 17 Mayısta ise FİLİP CLASROOM ATÖLYESİ, DOMİNO ATÖLYESİ, MÜZİK ATÖLYESİ, SİNEKTİK ATÖLYESİ, MÜZİK ATÖLYESİ, MİKRO ÖĞRETİM TEKNİĞİ ATÖLYESİ aynı katılımcılarla gerçekleştirilecektir.

     

11-04-2017

Güvenevler Mahallesi 1.Cadde No 118A Yenişehir MERSİN - (324) 325 43 25 26

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.