MERSİN YENİŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

´Şehrimle Sanat´a Yolculuğum´ Projesi Etkinliklerine Başladı

´Şehrimle Sanat´a Yolculuğum´  Projesi Etkinliklerine Başladı

     Yenişehir Belediyesi Bilim ve Sanat Merkezi Görsel Sanatlar Öğretmeni Aynur BAŞDEMİR, Sosyal Bilgiler Öğretmeni Sevilay ÇİFTÇİ, Bilişim Teknolojisi Öğretmeni N.Burcu YILDIRAN tarafından hazırlanan ´Şehrimle Sanat´a Yolculuğum´  projesi kapsamında bir grup öğrenci ile projenin ilk gezisi Tarsus´un tarihi mekanlarına yapılmıştır.

    Bu proje ile ilimizde bulunan tarihi mekanların öğrencilerimiz tarafından ziyaret edilmesi öğrencilerimizin milli, manevi duygularının gelişmesi ve öğrencilerimizin tarihi bir bilinçle geleceğe daha güvenle bakabilmesine yardımcı olmaya çalışmıştır. Görsel Sanatlar Öğretmeni Aynur BAŞDEMİR ve öğrencileri tarafından  gezilen bu tarihi mekanlar, öğrenciler tarafından fotoğraflanıp, resmedilmiştir. Bu şekilde öğrencilerimizin duygu ve düşüncelerini sanat yoluyla ifade etmeleri sağlanmıştır. Bu kapsamda Sosyal Bilgiler Öğretmeni Sevilay ÇİFTÇİ gezilen mekanlar hakkında bilgiler verip öğrencileri ile drama etkinliği yapmıştır. Gezi öncesi ve sonrası anketler yapılarak öğrencilerin farkındalık düzeyinin arttığı gözlemlenmiştir. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Burcu YILDIRAN ise bu proje kapsamında  öğrencilerine video çekimi yaptırıp tarihi mekanları tanıtıcı belgesel hazırlayarak teknoloji ve tarihi harmanlamıştır.

        Proje kapsamında Tarsus Kleopatra Kapısı, Roma Yolu, Hz. Danyal (Makam) Camii, Ulu Cami, Kırkkaşık Bedesteni, Tarsus Tarihi evleri gezilmiştir.

22-03-201922-03-201922-03-201922-03-2019


Güvenevler Mahallesi 1.Cadde No 118A Yenişehir MERSİN - (324) 325 43 25 26

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.