MERSİN YENİŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Şevket Pozcu Anadolu Lisesi Z Kütüphanesi Törenle Hizmete Açıldı.

Şevket Pozcu Anadolu Lisesi Z Kütüphanesi Törenle Hizmete  Açıldı.

Yenişehir Kaymakamlığı’nın himayesinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün koordinatörlüğünde yürütülen  “CENNETİN KÖŞELERİ” Projesi kapsamında Yenişehir İlçesinde 32. Z-Kütüphane, Şevket Pozcu Anadolu Lisesi´nde açıldı.

Yenişehir Kaymakamı Dr. Mustafa ÖZARSLAN’ ın  katılımı ile gerçekleşen törende, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kamil ÇELEBİYILMAZ, Şube Müdürleri Ahmet SELBİ ve Zİver DENİZ ile çok sayıda Okul Müdürü, öğretmenler ve öğrenciler hazır bulundu.

Açılış konuşmasını yapan Şevket Pozcu Anadolu Lisesi Okul Müdürü Hakan ÇELİK “Böyle Bir projeye önderlik eden Sayın Kaymakamımız, Dr. Mustafa ÖZARSLAN´a  süreçte desteklerini eksik etmeyen İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın, Kamil ÇELEBİYILMAZ’ a ve  oluşumunda emeği geçen herkese özellikle Hayırsever ARBEL A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Hasan ARSLAN’a  çok teşekkür ederim.” dedi.

 Yenişehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Kamil ÇELEBİYILMAZ yaptığı konuşmada “Bu bizim Yenişehir’de açılan 32. Z-Kütüphanemiz oldu. Böylece Z-Kütüphane sayılarına baktığımızda Yenişehir olarak Türkiye’de İlk sıralarda olduk bu çok mutluluk ve gurur verici.” dedi.

             Yenişehir Kaymakamı Dr. Mustafa ÖZARSLAN konuşmasında artık kütüphanelere teknolojinin entegre olduğunu ve böylelikle öğrencinin bilgiye erişmesi için gerekli güncel altyapının oluşturulduğuna vurgu yaparak “Cennetin Köşeleri projesi Milli Eğitim Bakanlığı’nın ne denli vizyoner bir yapıya sahip olduğunu gösteren bir proje. Artık okullarımızda ergonomik, ileri teknoloji ile geleneksel kütüphanelerin birleşimini ve ortaya çıkan harika ürünü deneyimliyoruz. Bu güzel kütüphaneler yüksek bütçeler harcanarak yapılmakta.” dedi.  Hayırseverlerin katkısının ne denli önemli olduğunu vurgulayan Yenişehir Kaymakamı, Dr. Mustafa ÖZARSLAN, “ Kılıcı sizler sallıyorsunuz bizlerin övünmesi doğru olmaz, sizlere çok teşekkür ediyoruz.” dedi ve Hayırsever İşadamı ARBEL A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Hasan ARSLAN’ a Teşekkür Belgesi ve plaket takdim etti.

            Z-Kütüphanenin  açılışını  öğrencilerle   birlikte   kurdele  kesimini  yaparak  tamamlayan Yenişehir Kaymakamı Dr. Mustafa ÖZARSLAN, Yenişehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Kamil ÇELEBİYILMAZ   ve   Arbel   A.Ş.   Yönetim   Kurulu   Başkanı   Hasan ARSLAN   ve   beraberindekiler,   kütüphanede   oturarak  öğrencilerle  sohbet  ettiler.

30-05-201730-05-201730-05-201730-05-201730-05-201730-05-201730-05-201730-05-201730-05-201730-05-201730-05-2017

Güvenevler Mahallesi 1.Cadde No 118A Yenişehir MERSİN - (324) 325 43 25 26

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.