MERSİN YENİŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Tübitak 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Kapsamında Müdürlüğümüz Tarafından Yürütülen Doğanın Öyküsü Projesi Başvuruları Başladı

Tübitak 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Kapsamında Müdürlüğümüz Tarafından Yürütülen Doğanın Öyküsü Projesi Başvuruları Başladı

TÜBİTAK 4004 DOĞA VE BİLİM OKULLARI

DOĞANIN ÖYKÜSÜ PROJESİ BAŞVURU ÇAĞRISI


    Yenişehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen TÜBİTAK 4004 Doğa ve Bilim Okulları Uygulamaları kapsamında desteklenen “Doğanın Öyküsü” projesi,  24-29 Eylül 2018 tarihleri arasında Mersin ili Yenişehir ilçesi Mehmet Akif Ersoy Sosyal Bilimler Lisesinde gerçekleştirilecektir.

    Projenin amacı;
  deney, gezi-gözlem, karikatür, resim,  müzik, drama, sanatsal faaliyetler, yaratıcı okuma gibi etkinliklerle öğrencilerin, doğayı tanımaları, edebiyat ile doğa ilişkisini kavramaları, insanın doğanın bir parçası olduğunu anlamaları, doğanın sunduğu imkânları öğrenmeleri amaçlanmıştır. Doğayı okumak, görmek, içselleştirmek, doğada gördükleriyle hayal dünyasını beslemek, doğadaki uyumu kavramak, öğrencilerin yaratıcı düşüncelerini geliştireceğinin düşünüldüğü projede,  alanında uzman eğitmenlerle etkinlikler yapılacaktır.

   Proje etkinlikleri Mehmet Akif Ersoy Sosyal Bilimler Lisesinde konaklamalı yapılacaktır. Öğrencilerle (5 gece konaklamalı)6 gün etkinlik yapılacaktır. Katılımcıların konaklama, iaşe ve etkinlik malzeme giderleri, gezi ulaşım bedelleri TÜBİTAK tarafından sağlanan proje bütçesinden karşılanacaktır. Proje uygulama yerine ulaşım için yol giderleri katılımcıların kendilerine aittir.
   Projenin hedef kitlesi Mersin ilindeki merkez ilçelerindeki (Akdeniz, Mezitli, Toroslar ve Yenişehir)  devlet okulları, özel okullar  2018-2019 yılında 10. Sınıf olacak lise öğrencileridir. Katılımcıların belirlenmesinde kız- erkek katılımcı sayısının ve ilçe dağılımının dengeli olmasına dikkat edilecektir.

Projeye başvuru formu ve veli izin belgesi aşağıdaki linktedir.Başvuruların Müdürlüğümüze ulaştırılması yada ozlemgoktas42@gmail.com adresine gönderilmesi gerekmektedir.

Son başvuru tarihi: 08 Haziran 2018
İletişim : ozlemgoktas42@gmail.com

İletişim kişisi: Özlem Göktaş

    Tel: (324) 325 43 25 26 -117

Başvuru duyuru sayfası: http://yenisehir33.meb.gov.tr/

Başvuru Sonuçları İlanı : http://yenisehir33.meb.gov.tr/

Doğanın Öyküsü Projesi Başvuru Formu İçin Tıklayınız

Doğanın Öyküsü Projesi Veli İzin Belgesi İçin Tıklayınız

21-05-201821-05-2018

 

Güvenevler Mahallesi 1.Cadde No 118A Yenişehir MERSİN - (324) 325 43 25 26

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.