MERSİN YENİŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜBİTAK 4004 "KÜLTÜREL MİRAS EĞİTİMİNDE YENİ YAKLAŞIMLAR: DOĞANIN İÇİNDE KÜLTÜRÜN İZİNDE" İSİMLİ PROJEMİZ HİBE ALMAYA HAK KAZANDI.

TÜBİTAK 4004

           Tübitak her yıl, bilginin toplum ile buluşturulmasını ve yaygınlaştırılmasını, bilginin mümkün olduğunca görselleştirilerek, etkileşimli uygulamalarla anlaşılır bir biçimde kazandırılmasını amaçlayan; katılımcıların bilimsel olguları fark etmelerini sağlayarak, merak duygularını, araştırma, sorgulama ve öğrenme isteklerini teşvik etmeyi hedefleyen 4004 kodlu Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları çağrısı yapmaktadır.

            2020 yılında yapılan çağrıya Müdürlüğümüz proje uzmanlarından Hülya YAY "Kültürel Miras Eğitiminde Yeni Yaklaşımlar: Doğanın İçinde Kültürün İzinde" isimli projesiyle başvurmuş ve müdürlüğümüz koordinatörlüğünde gerçekleşecek olan bu proje hibe almaya hak kazanmıştır.

             Kültürel Miras Eğitiminde Yeni Yaklaşımlar: Doğanın İçinde Kültürün İzinde projesi; Kültürel miras eğitimi ile ilgili konuları, okul sınırları dışındaki; müzeler, kadim şehirler, tarihi mekânlar, arkeolojik kalıntılar gibi doğa içindeki ortamlarda, yenilikçi bir yaklaşım olan "Okul Dışı Öğretim" yöntemi ile işleme konusunda ilçemizdeki 24 Sosyal Bilgiler öğretmenine eğitim verilmesi amacıyla hazırlanmıştır.

Güvenevler Mahallesi 1.Cadde No 118A Yenişehir MERSİN - (324) 325 43 25 26

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.