MERSİN YENİŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜBİTAK 4007 "YENİŞEHİR BİLİM ŞENLİĞİ-3: DOĞAL OLARAK BİLİM" İSİMLİ PROJEMİZ HİBE ALMAYA HAK KAZANDI.

TÜBİTAK 4007

           Tübitak her yıl, bilim kültürünün ve iletişiminin toplumun daha geniş kesimlerine yaygınlaştırılmasını, katılımcılara bilimsel bilginin ulaştırılmasını ve bilim - teknoloji arasındaki etkileşimin etkinlikler yoluyla kavratılmasını amaçlayan 4007 kodlu Bilim Şenlikleri Destekleme çağrısı yapmaktadır.

            2020 yılında yapılan çağrıya Müdürlüğümüz proje koordinatörü Serkan OKAY "Yenişehir Bilim Şenliği-3: Doğal Olarak Bilim" isimli projesiyle başvurmuş ve müdürlüğümüz koordinatörlüğünde gerçekleşecek olan bu proje hibe almaya hak kazanmıştır.

            Daha önce iki kez hibe almaya hak kazanan Yenişehir Bilim Şenlikleri; başarılı bir şekilde gerçekleştirilmiş, üçüncü şenliğimiz de içeriği ekoloji olan yeni atölyelerle, katılımcılarda ekoloji konusunda farkındalık oluşturacak interaktif etkinliklerle gerçekleştirilecektir.

            Şenliğimizde ilçemizde öğrenim gören okul öncesi öğrencilerinden, lise öğrencilerine; öğretmenlerden velilere hitap edecek birçok çok atölye bulunmaktadır.

Güvenevler Mahallesi 1.Cadde No 118A Yenişehir MERSİN - (324) 325 43 25 26

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.