MERSİN YENİŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ünlü Yazar İpek ONGUN, Mehmet Akif Ersoy Sosyal Bilimler Lisesi´ne Konuk Oldu

Ünlü Yazar İpek ONGUN,  Mehmet Akif Ersoy Sosyal Bilimler Lisesi´ne Konuk Oldu

Mehmet Akif Ersoy Sosyal Bilimler Lisesi, kültür-sanat etkinlikleri kapsamında gençlik kitapları yazarı İpek ONGUN’u söyleşi ve imza günü etkinliği için okul öğrencileri ile buluşturdu.

Mehmet Akif Ersoy Sosyal Bilimler Lisesi konferans salonunda öğrencilerle bir araya gelen ünlü yazar İpek ONGUN, söyleşide gençlere zayıf ve kuvvetli yanlarını iyi bilmelerini, kendilerini tanımaları tavsiyesinde bulundu. Özellikle sorgulayarak okuma yapmalarının önemli olduğuna değinen yazar, gençlerin hayatlarında mutlaka sanata ve sportif etkinliklere yer vermelerinin önemi üzerinde durdu.

Söyleşi yazdığı sayısız gençlik romanıyla gençliğin gönlünde taht kurmuş ve birden fazla kuşağın kitaplarını okuduğu İpek ONGUN’un öğrencilere, yazmaya olan merakının nasıl başladığından ve kitaplarındaki karakterleri nasıl yarattığından bahsettiği konuşma ile devam etti.

Söyleşi ve imza günü etkinliği okul öğrencilerinin soruları ile devam etti. Ünlü yazar, söyleşi sonunda kitaplarını öğrenciler için imzaladı. Kitaplarını imzalatmak isteyen öğrenciler konferans salonunda uzun kuyruklar oluşturdu.

Söyleşinin ardından konuşma yapan Mehmet Akif Ersoy Sosyal Bilimler Lisesi Müdürü Muzaffer Arslan: Sosyal Bilimler Lisesinde kültür-sanat etkinliklerinin artarak devam ettiğini söyleyerek geçtiğimiz haftalarda Uluslararası Akdeniz Kentleri Sanat Buluşmasının Şiir Etkinliği programını okullarında gerçekleştirdiklerini, geçen günlerde Türkiye Felsefe Olimpiyatının bölge finaline de ev sahipliği yaptıklarını belirtti.  Arslan, “ Söyleşi ve imza programı dolayısıyla okulumuza gelerek öğrencilerimizle buluşan, onlarla söyleşen yazarımız İpek ONGUN’a çok teşekkür ediyorum.” dedi.

İpek ONGUN, 1950’li yıllarda tanık olduğu Türkiye’de var olan güçlü devlet lisesi kavramının 2000’li yıllarda Mersin’de Sosyal Bilimler Lisesinde de gördüğünü, bu durumun kendisinin geleceğe dönük umutlarını artırdığını söyleyerek, Mersin Sosyal Bilimler Lisesi´nde, öğrencilerle beraber olmaktan mutlu olduğunu sözlerine ekledi.

11-12-201711-12-201711-12-2017


 

 

 

 

 

Güvenevler Mahallesi 1.Cadde No 118A Yenişehir MERSİN - (324) 325 43 25 26

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.