MERSİN YENİŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yenişehir Anadolu İmam Hatip Lisesi Proje Ekibi´nden İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze Ziyaret

Yenişehir Anadolu İmam Hatip Lisesi Proje Ekibi´nden İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze Ziyaret

    15 – 16 Mart tarihlerinde “Your Europe Your Say 2018 “ adlı proje kapsamında Türkiye’yi temsil etmek için Brüksel’e gidecek olan  Yenişehir Anadolu  İmam Hatip Lisesi Proje Ekibi, Okul Müdürü Fatin Rüştü TUNCER ile birlikte İlçe Milli Eğitim Müdürü Kamil ÇELEBİYILMAZ´ı makamında ziyaret ederek proje hakkında bilgi verdiler.   

   Yenişehir Anadolu İmam Hatip Lisesi´nden üç öğrenci Gayenur OKUR, Enes CEVİZ, Hasan Hüseyin BOYACI Avrupa Komisyonu Gençlik Merkezi´nde proje kapsamında fikirlerini sunacaklar. Projeye Avrupa Birliğine üye ve aday 33 ülke katılacaktır. Her ülkeden bir okul temsilci seçilmiştir. 750´den fazla başvuru arasından Yenişehir Anadolu İmam Hatip Lisesi, ülkemizi temsil edecek okul olarak seçilmiştir. Proje kapsamında 33 ülkeden fikirlerini dile getirecek öğrencilerden en etkin üç fikir oylama sonucu seçilecek ve bu gençlerin fikirleri Avrupa Parlamentosu´na bildiri şeklinde iletilecektir. 

 

14-02-201814-02-2018

Güvenevler Mahallesi 1.Cadde No 118A Yenişehir MERSİN - (324) 325 43 25 26

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.