MERSİN YENİŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yenişehir Değirmençay İlköğretim Okulu Kütüphane Açılışı Yapıldı

Yenişehir Değirmençay İlköğretim Okulu Kütüphane Açılışı Yapıldı

     Dr. Ruhsar Uçar ve Eğitimci Faik Güçlü tarafından bir yıl önce Il Milli Eğitim müdürlüğümüz ile koordineli yürütülmeye başlanan Kütüphanesiz Okul Kalmasın Eğitimle Büyü Türkiyem projesi kapsamında bugün Yenişehir ilçemiz sınırlarında bulunan Değirmençay mahallesi ilköğretim okulu 'na yeni bir kütüphane daha kazandırılmıştır. Değirmençay ilköğretim okulu kütüphanesi tefrisati ve kitapları Toros Koleji mezunları derneği tarafından sağlanmıştır. 

    Bir yıl önce Yusuf Bayik Ortaokulu'na ilk kütüphane yi kazandıran Dr Ruhsar Uçar ve Eğitimci Faik Güçlü ardından Arslanköy ilköğretim okulu,  Gözne Çok programlı Anadolu Lisesi Anadolu Lisesi,  Yeşilçimen Kanuni Ortaokulu,  Sarılar Köyü ilköğretim okuluna kütüphane kazandırdılar , Çamlıbel Kız Meslek lisesi ve Tepeköy ilköğretim okulu na kitap bağışında bulunmuşlardır

    Kütüphanesiz Okul Kalmasın Eğitimle Büyü Türkiyem projesi Ayvagedigi ilköğretim okulu ve Mehmet Akif Inan Ortaokulu 'na kütüphane çalışması ile halen devam etmektedir yakın gelecekte bu iki okula kütüphane kazandırma ile tamamlanacaktır.

    Yenişehir Değirmençay ilköğretim okulu'nda gerçekleşen Kütüphane açılışına; İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Serbülent SEVDİ, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü İbrahim YILMAZHayırseverlerimiz, okul idarecileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldılar.

12-02-202012-02-202012-02-202012-02-202012-02-2020

Güvenevler Mahallesi 1.Cadde No 118A Yenişehir MERSİN - (324) 325 43 25 26

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.