MERSİN YENİŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yenişehir Farkıyla Sanat Yaşatır Adlı Etkinlik

Yenişehir Farkıyla Sanat Yaşatır Adlı Etkinlik

         Mersin Yenişehir Aydınlıkevler İlkokulu ve Mehmet Adnan Özçelik Ortaokulu tarafından "Sanat Yaşatır" adlı etkinlik Yenişehir Belediyesi sponsorluğunda düzenlendi.

        Yenişehir Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenen etkinliğe; Yenişehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Kamil ÇELEBİYILMAZ, Yenişehir İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Hanifi ÇİRKİN, Eğitim-Bir-Sen Mersin Şube Başkanı Abdulla ÇELİK, Okul Müdürleri, Öğretmenler  Öğrenciler  ve Veliler katıldılar.

        Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah ÖZYİĞİT'in katkıları ile gerçekleştirilen gecenin geliriyle 2 İşitme Engelli çocuğa İşitme Cihazı alındı. Yapılan etkinlik sayesinde hayatında ilk defa duyan Minik Berat'ın videosu katılımcılara izletildi ve duygusal anlar yaşandı. Ardından Aydınlıkevler İlkokulu ve Mehmet Adnan Özçelik Ortaokulu öğretmenleri ve öğrencileri tarafından hazırlanan koro gösterisi düzenlendi.

       Çocukların büyük bir aşkla şarkıları seslendirdiğini söyleyen Yenişehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Kamil ÇELEBİYILMAZ; "Çok keyifli ve anlamlı bir etkinlik oldu. Böyle organizasyonları desteklemekten ve desteklemeye devam etmekten müdürlük olarak hiç bir zaman çekinmeyiz. Hepinizin emeğine sağlık." dedi.

       Düzenlenen gecenin gelirleri ile 2 tane çocuğa İşitme Cihazı alınan etkinlikte konuşan Yunus Emre İşitme Engelliler Okulu Öğretmeni Nedim TURGUT; "Sizler aslında çok güzel bir organizasyon yaptınız. Ailelere çocuğunuzun işitme kaybı var dendiğinde inanamıyorlar ve her hastaneye gidişlerinde bir daha bakın belki düzelmiştir diyorlar. Bu durumu kabullenmek kolay değil. Ama bir çocuğun tekrar duymasını sağlamak, tekrar konuşmasını sağlamak çok güzel. Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah ÖZYİĞİT'e ve emeği geçen herkese teşekkür ederim." dedi.

      Seyircilerin hem duygusal, hem de keyifli anlar yaşadığı etkinlik koro gösterileri ile sonlandırıldı.

30-05-201930-05-201930-05-201930-05-201930-05-2019

Güvenevler Mahallesi 1.Cadde No 118A Yenişehir MERSİN - (324) 325 43 25 26

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.