MERSİN YENİŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yenişehir Türk Telekom İlkokulu Z Kütüphane Açılışı ve Başarılı Öğrencilerimize Yönelik Ödül Töreni

Yenişehir Türk Telekom İlkokulu Z Kütüphane Açılışı ve Başarılı Öğrencilerimize Yönelik Ödül Töreni

                Z KÜTÜPHANE AÇILIŞ TÖRENİ İLE BİRLİKTE BAŞARILI ÖĞRENCİLERİMİZE ÖDÜL TAKDİMİ YAPILDI

             Ülke genelinde teknoloji ile geleneksel kütüphaneleri birleştirerek ergonomik bir tasarım anlayışıyla kurulan yüksek donanım ve teknoloji ürünleri ile öğrencilerin okullarda bilgiye keyifle ulaşmalarıyla birlikte öğrenme etkinliklerine imkân tanıyan sosyal bir etkinlik alanı oluşturuldu. “CENNETİN KÖŞELERİ” Projesi kapsamında Mersin’de bütçesinin tamamı Milli Eğitim Bakanlığı tarafından karşılanarak yaptırılan bu Z-Kütüphane İlimiz için bir ilk olma özelliğini de taşımaktadır. Böylelikle 30’u yerel imkanlarda 1’i bakanlık destekli Z-Kütüphane ’ye sahip okul sayısı 31’e yükseldi.

Yenişehir Kaymakamı Dr. Mustafa ÖZARSLAN Türk Telekom İlkokulu 1.Sınıf öğrencilerinin oynadığı Ege yöresinin halk oyunları gösterisi ile karşılandı. Gösteri sonrası kendisine takdim edilen çiçeği kabul etti.

Yenişehir Kaymakamlığınca Türk Telekom İlkokulu Konferans Salonunda saat 10.00’da düzenlenen törende Okul yöneticileri ile ödül almaya hak kazanan başarılı öğrenciler hazır bulundu.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan tören Z-Kütüphane tanıtım sunusuyla devam etti. Türk Telekom Okul Müdürü Ömer Kurtuluş OKAT yaptığı konuşmada “Okulumuza kazandırılan bu zengin kütüphanenin öğrencilerim ve kurumum adına teknoloji ile bilginin bu kadar yakınlaşmasından ve bu yakınlaşmanın tüm öğrencilerime yeni fırsatlar sunmasından çok mutluyum. Desteklerinden dolayı tüm emeği geçenlere ve bakanlığımıza teşekkür ederim” dedi. Yenişehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Kamil ÇELEBİYILMAZ yaptığı konuşmada “Eşi benzeri olmayan Türkiye’de bir ilk olan bu kütüphanelerin ilimize kazandırılmasından memnuniyet duyuyorum. Tüm okullarımıza bu teknoloji ile bütünleşmiş olan kütüphanelerin en kısa sürede getirilmesi için gerekli adımları atmaya devam ediyor, öğrencilerimizin bu kütüphanelerden yüksek oranda fayda sağlayacağı bilgi ve donanımlarını arttırırken aynı zamanda bunu sosyal bir ortamda yapmalarının kalıcılığı arttıracağına da eminim ” dedi.

Yenişehir Kaymakamı Dr. Mustafa ÖZARSLAN da geleneksel kütüphanecilik ile teknolojiye vurgu yaparak “ Artık okullarımızda ergonomik, ileri teknoloji ile geleneksel kütüphanelerin birleşimini ve ortaya çıkan harika ürünü deneyimliyoruz. Bu güzel kütüphaneler yüksek bütçeler harcanarak kaliteden ödün verilmeden oluşturulmuş olup tüm okullarımıza hızla yaygınlaştırılacaktır “ diyerek sözlerine devam eden Yenişehir Kaymakamı ayrıca Yenişehir İlçesinde yer alan okullarımızın başarılı öğrencilerine de ödül takdiminde bulunarak unutulmaz anların yaşanmasını sağladı.

Z-Kütüphanenin açılışını Yenişehir Kaymakamı Dr. Mustafa ÖZARSLAN, Yenişehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Kamil ÇELEBİYILMAZ, Türk Telekom İlkokulu öğrencileriyle birlikte kurdele kesimini tamamlayarak samimi sıcak anların yaşanmasını sağladı.

           Tören ödül alan öğrenciler ve Z- Kütüphane ’de yer alan öğrenciler ile toplu olarak fotoğraf çekimlerinin yapılmasının ardından son buldu.

17-05-2017 17-05-2017 17-05-2017 17-05-2017 17-05-2017 17-05-2017 17-05-2017 17-05-2017 17-05-2017 17-05-2017 17-05-2017 17-05-2017 17-05-2017 17-05-2017

Güvenevler Mahallesi 1.Cadde No 118A Yenişehir MERSİN - (324) 325 43 25 26

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.