MERSİN YENİŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

4004 Doğa ve Bilim Okulları "Doğa Dostu Matematik Projesi" Başvuruları Başladı

4004 Doğa ve Bilim Okulları "Doğa Dostu Matematik Projesi" Başvuruları Başladı

TÜBİTAK 4004 DOĞA VE BİLİM OKULLARI

DOĞA DOSTU MATEMATİK PROJESİ BAŞVURU ÇAĞRISI


    Yenişehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen TÜBİTAK 4004 Doğa ve Bilim Okulları Uygulamaları kapsamında desteklenen “Doğa Dostu Matematik” projesi,  15-19 Ekim 2018 tarihleri arasında Mersin ili Yenişehir ilçesi Mehmet Akif Ersoy Sosyal Bilimler Lisesinde gerçekleştirilecektir.

    Projede;
  matematiği doğada yaşamak, doğanın ve diğer bilimlerin içinde matematiği keşfetmek amaçlanmıştır. “Doğayı koruyorum, matematiği seviyorum” sloganıyla hareket ederek öğrencilerde  doğayı koruma bilinci oluşturmak, matematiğin doğanın her yerinde olduğunu göstermek, matematiği diğer bilimlerle ilişkilendirerek bunu doğada yaparak ve yaşayarak öğrenebilmek öğrencilerin matematiğe olan ilgilerinin arttıracağını ve yaratıcı düşüncelerini geliştireceğinin düşünüldüğü bu projede,  alanında uzman eğitmenlerle etkinlikler yapılacaktır.

    Proje etkinlikleri Mehmet Akif Ersoy Sosyal Bilimler Lisesinde konaklamasız olarak yapılacaktır. Öğrencilerle 5 gün etkinlik yapılacaktır. Katılımcıların iaşe ve etkinlik malzeme giderleri, gezi ulaşım bedelleri TÜBİTAK tarafından sağlanan proje bütçesinden karşılanacaktır. Proje uygulama yerine ulaşım için yol giderleri katılımcıların kendilerine aittir.
Projenin hedef kitlesi Mersin ilindeki merkez ilçelerindeki (Akdeniz,Mezitli,Toroslar ve Yenişehir)  devlet okulları, özel okullar  2018-2019 yılında 7. Sınıf olacak ortaokul öğrencileridir. Katılımcıların belirlenmesinde kız- erkek katılımcı sayısının ve ilçe dağılımının dengeli olmasına dikkat edilecektir.

    Projeye başvuru formu ve veli izin belgesi ektedir.Başvuruların müdürlüğümüze ulaştırılması gerekmektedir.

Son başvuru tarihi: 08 Haziran 2018
İletişim :
matematikci_0@hotmail.com

İletişim kişisi: Demet ACAR

Tel: (324) 325 43 25 26-117

Başvuru duyuru sayfası:

http://yenisehir33.meb.gov.tr/

Başvuru Sonuçları İlanı :
http://yenisehir33.meb.gov.tr/

Başvuru Formu İçin Tıklayınız

Veli İzin Belgesi İçin Tıklayınız

23-05-201823-05-2018

 

Güvenevler Mahallesi 1.Cadde No 118A Yenişehir MERSİN - (324) 325 43 25 26

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.