"Zanaat Atölyeleri" pilot uygulaması İlçemiz Yahya Günsür Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde başladı.
![](/meb_iys_dosyalar/2024_07/10150208_whatsappimage20240710at12.25.42.jpg)
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından temel meslek becerilerini keşfetmek isteyen ortaokul öğrencileri için hayata geçirilen "zanaat atölyeleri" programının pilot uygulamaları başladı. Mersin'de pilot okul olarak seçilen Yahya Günsür Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi" program kapsamında ilk kurslarını açtı.
Yenişehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Necmeddin Dinç, açılan ilk kurslar ve projenin amacıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Dinç, pilot uygulamanın öğrencilerin mesleki ve teknik becerilerini geliştirmeyi hedeflediğini belirtti.
Kursların sonunda öğrencilerin başarılı olması durumunda, projenin ülke genelindeki diğer okullarda da yaygınlaştırılacağı Dinç tarafından ifade edildi.